O projekcie

Projekt „Usługi rozwojowe dla pracowników i pracodawców podregionu leszczyńskiego” realizowany jest w ramach Funduszy Europejskich dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 6: Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+), Działanie 6.4 Wsparcie pracowników i pracodawców.

Projekt realizowany w okresie: 01.01.2024 – 31.12.2028

W ramach projektu przewidziano udzielanie wsparcia na realizację usług rozwojowych obejmujących działania adaptacyjne dla pracowników, pracodawców, przedsiębiorców i przedsiębiorstw z podregionu leszczyńskiego, województwa wielkopolskiego.

Projekt obejmuje jedynie podregion leszczyński w województwie wielkopolskim, w którego w skład wchodzi:

  • Powiat gostyński w tym gminy: Borek Wielkopolski, Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela, Poniec
  • Powiat grodziski w tym gminy: Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Rakoniewice, Wielichowo
  • Powiat kościański w tym gminy: Czempiń, Kościan, Kościan, Krzywiń, Śmigiel
  • Powiat leszczyński w tym gminy: Krzemieniewo, Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice
  • Powiat międzychodzki w tym gminy: Chrzypsko Wielkie, Kwilcz, Międzychód, Sieraków
  • Powiat nowotomyski w tym gminy: Kuślin, Lwówek, Miedzichowo, Nowy Tomyśl, Opalenica, Zbąszyń
  • Powiat rawicki w tym gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Pakosław – gmina wiejska, Rawicz
  • Powiat wolsztyński w tym gminy: Przemęt, Siedlec, Wolsztyn
  • Powiat miasto Leszno

Celem projektu jest podniesie do 31.12.2028 r. kompetencji lub kwalifikacji zgodnie z potrzebami pracodawców/pracodawczyń. Podniesienie kompetencji/kwalifikacji minimum 3920 (2000 kobiet, 1920 mężczyzn) osób, spośród 4355 (2221 kobiet, 2134 mężczyzn) pracowników/pracownic z 1450 podmiotów (przedsiębiorstw lub innych pracodawców/pracodawczyń z uwzględnieniem właścicieli/właścicielek i kadry zarządzającej) objętych wsparciem.

Projekt skierowany jest do minimum 1450 przedsiębiorców/przedsiębiorczyń i innych pracodawców/pracodawczyń (z uwzględnieniem właścicieli/właścicielek i kadry zarządzającej), w tym przechodzących procesy adaptacyjne, modernizacyjne i restrukturyzacyjne. Wsparcie skierowane jest do podmiotów posiadających jednostkę organizacyjną na terenie podregionu leszczyńskiego w województwie wielkopolskim.

Wsparciem zostanie objętych minimum 4255 (2171 kobiet, 2084 mężczyzn) osób, spośród 4355 (2221 kobiet, 2134 mężczyzn) pracowników z 1450 podmiotów.

Wsparciem w projekcie zostanie objętych minimum 1418 MŚP (w tym spółdzielni i przedsiębiorstw społecznych) oraz z 11 dużych przedsiębiorstw.

W ramach projektu realizowane będzie wsparcie pracowników/pracownic i pracodawców/pracodawczyń poprzez usługi rozwojowe obejmujące działania adaptacyjne dla pracowników/pracownic, pracodawców/pracodawczyń, przedsiębiorców/przedsiębiorczyń i przedsiębiorstw, w tym przedsiębiorstw społecznych, takie jak:

  • usługi rozwojowe m.in. w zakresie działalności przedsiębiorstw, poprawy jakości zarządzania, wykorzystania nowych technologii, w tym w powiązaniu z niską/zerową emisyjnością lub GOZ zarządzania różnorodnością i wiekiem, rozwoju przedsiębiorstw w obszarach regionalnych inteligentnych specjalizacji,
  • rozwój umiejętności/kompetencji/kwalifikacji osób pracujących w przedsiębiorstwach oraz u innych pracodawców, możliwość przekwalifikowania, w tym z wykorzystaniem usług szkoleniowych dostosowanych do potrzeb pracodawcy, a także możliwość zdobywania kwalifikacji rynkowych Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji i potwierdzania efektów uczenia się w drodze walidacji.

Efektem projektu będzie uzyskanie kwalifikacji przez 3 920 osób (2 000 kobiet, 1 920 mężczyzn).

Całkowita wartość projektu: 27 880 710,00 PLN
Kwota dofinansowania UE: 19 516 497,00 PLN